Stolik kawowy – czy jest wart zakupu?

Z reguły w salonie znajdują się takie meble jak zestaw wypoczynkowy (na który składają się głównie kanapy i fotele, ewentualnie pufy i szezlongi) oraz różnego rodzaju szafki i półki.

Często spotykanym elementem jest też telewizor. Istnieje jednak jeszcze jeden mebel, o którym nie warto zapominać. Jest nim stolik kawowy.

Jaka jest jego funkcja?

Stolik kawowy, inaczej ława, najlepiej sprawdzi się w okolicy kanapy. Będzie bardzo wygodnym miejscem do odłożenia pilota od telewizora, kubka z ciepłą herbatą lub serwisu do kawy i ciasteczek, jeśli akurat odwiedzą Cię znajomi. Niektóre modele ław są wyposażone w szuflady, gdzie można schować drobne przedmioty, jak długopisy, krzyżówki lub notesy. To dodatkowo pomoże w utrzymaniu porządku w salonie.

Jaki stolik kawowy wybrać?

Kiedyś ławy były dużymi, ciężkimi meblami, dlatego być może ta nazwa nie kojarzy się dzisiaj zbyt dobrze. Ale ich wygląd znacznie zmienił się przez lata. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które można dopasować do każdego wnętrza. Czasem po prostu bardzo dobrze współgrają one z innymi meblami, a innym razem stają się ozdobą pomieszczenia. Można też wybrać miękkie, tapicerowane ławy, które tak naprawdę są po prostu pufami dołączonymi do zestawu wypoczynkowego, które pełnią rolę stolików kawowych. Jednak klasyczne ławy wykonuje się z drewna lub szkła. Niektóre modele da się nawet rozkładać i zmieniać zarówno ich długość, jak i wysokość. Dzięki tym wszystkim opcjom na pewno uda Ci się znaleźć stolik kawowy idealny do Twojego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *